Strona główna > O FRDL > Aktualności > FRDL gościła przedstawicieli administracji z Ukrainy

FRDL gościła przedstawicieli administracji z Ukrainy

16/03/2017

W lutym Ośrodek FRDL MISTiA w Krakowie gościł dwie grupy z Ukrainy: przedstawicieli ukraińskiej administracji państwowej i samorządowej z obwodów donieckiego i ługańskiego – regionów dotkniętych kryzysem wojennym. Wizyty studyjne, zrealizowane w dniach 29 stycznia - 9 lutego  oraz 12-23 lutego, zostały zorganizowane dzięki współpracy polsko-ukraińskiej w realizacji programu „Odnowienie systemu zarządzania oraz przywrócenie pokoju w poszkodowanych przez kryzys gromadach Ukrainy”, finansowanego przez Program Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNDP) oraz Delegację Komisji Europejskiej w Kijowie.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_0054.JPG

Wizyta przedstawicieli państwowych władz regionalnych woj. donieckiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Kraków - 31.01.2017 r.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_0183.JPG

Dyskusja nt. kompetencji poszczególnych szczebli samorządowych w Polsce podczas wizyty gości z woj. donieckiego w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie - 01.02.2017 r.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_0847.JPG

Wizyta przedstawicieli państwowych władz regionalnych woj. donieckiego w Urzędzie Miejskim w Pszczynie - spotkanie z Burmistrzem, Pszczyna - 06.02.2017 r.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_1061.jpg 

Wizyta przedstawicieli państwowych władz regionalnych woj. donieckiego w Showroom na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego, Kraków - 08.02.2017 r.

 

Wizyty miały na celu zapoznanie strony ukraińskiej z polskimi rozwiązaniami i dobrymi praktykami w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego, a także nawiązanie partnerskich relacji pomiędzy przedstawicielami administracji w Polsce i w Ukrainie.

Ukraińscy goście odwiedzili małopolskie i śląskie jednostki samorządowe - m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Urząd Miejski w Pszczynie, Urząd Miasta i Gminy Niepołomice oraz Krakowski Park Technologiczny.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_0112.JPG

Wizyta przedstawicieli państwowych władz regionalnych woj. ługańskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Kraków - 14.02.2017 r.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_0205.JPG

Spotkanie przedstawicieli państwowych władz regionalnych woj. ługańskiego ze Starostą, Zarządem i Sekretarzem Powiatu Chrzanowskiego, Chrzanów - 15.02.2017 r.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_0281.JPG

Wizyta przedstawicieli państwowych władz regionalnych woj. ługańskiego w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie - 15.02.2017 r.

pliki/frdl/document/arek/C07_Ukraina/DSC_1042.JPG

Wręczenie certyfikatów uczestnictwa w wizycie studyjnej w Polsce przedstawicielom państwowych władz regionalnych woj. ługańskiego, Kraków, FRDL MISTiA, 22.02.2017 r.

Polscy samorządowcy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami, w szczególności odpowiadając na szereg bardzo konkretnych pytań, które zadawali aktywni i zainteresowani przedstawiciele administracji z Ukrainy. Dotyczyły one głównie kompetencji poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego, relacji pomiędzy jednostkami administracji państwowej i samorządowej, zasad finansowania samorządów, a także kreowania rozwoju społeczno-ekonomicznego, w tym we współpracy z innymi sektorami (pozarządowym, gospodarczym, itp.), i wdrażania nowoczesnych instrumentów zarządzania wspólnotami lokalnymi.

Dalsza współpraca obejmować będzie m.in. warsztaty, które wspomogą ukraińską administrację w procesie wdrażania reform oraz decentralizacji.

Wróć

Współpracujemy Z:
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/SenatRP.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/OFOP.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/ngo_male.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/pifs_logo.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/pap.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/logo GSiA new.JPG
 • pliki/frdl/image/DN_2011/FundacjaOrange-RGB.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/NCK_maly.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/KP_UNESCO.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/platformakultury_male.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/witryna i nagroda BANER_maly.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/logo_pelna_nazwa_PL_600dpi.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/logoDS - 300 dpi - CMYK.jpg

Agencja interaktywna Migomedia