E-doręczenia w 2025 r. w pomocy społecznej i innych ustawach zabezpieczenia społecznego – zasady i bieżące problemy. Pouczenia dla stron w pismach w trakcie postępowań i poza postępowaniami

szkolenie w formule on-line
Cena: 439 PLN netto/os. Przy zgłoszeniach do 24 kwietnia 2025 r. obowiązuje cena: 419 PLN netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Zapraszamy Państwa na szkolenie z KPA w pomocy społecznej, które wyjaśni najważniejsze zagadnienia związane z postępowaniem administracyjnym w OPS, w świetle ustawy o e-doręczeniach.
- Szczegółowe omówienie zastosowania e-doręczeń w pomocy społecznej i innych systemach zabezpieczenia społecznego w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie i innych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej.
- Szczegółowe omówienie problematycznych aspektów związanych z doręczeniami w pomocy społecznej, w tym różnic w doręczeniach w przypadku pracy socjalnej czy świadczeń alimentacyjnych.
- Omówienie trudności związanych z wydawaniem i wysyłaniem decyzji oraz uzyskanie podpowiedzi, jak sobie z nimi radzić.
1. Czym jest krajowy system doręczeń elektronicznych – jakie miejsce w tym systemie mają urzędy, w tym ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie i inne jednostki organizacyjne?
2. Czym są e-doręczenia i jakie będą korzyści z e-doręczeń dla administracji publicznej?
3. Doręczenia elektroniczne a stosowanie ustawy o pomocy społecznej i innych ustaw zabezpieczenia społecznego – kiedy organ musi stosować e-doręczenia, a kiedy jest z tego obowiązku zwolniony?: wydawanie decyzji a praca socjalna, praca z osobami usamodzielnianymi i rodzinami zastępczymi, informowanie osób ubiegających się o świadczenia rodzinne czy alimentacyjne, różnice w podejmowaniu działań, co do osób objętych działaniami ustawy o pomocy społecznej i innych ustaw zabezpieczenia społecznego, wysyłanie listów zwykłych, poleconych i elektronicznych.
4. Co to jest PURDE i PUH?
5. Wpływ korespondencji z platformy publicznego i niepublicznego dostawcy – istotne różnice.
Szkolenia w formule on-line realizowane na żywo za pomocą platformy, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym szkolenie a uczestnikami.

Cena: 439 PLN netto/os. Przy zgłoszeniach do 24 kwietnia 2025 r. obowiązuje cena: 419 PLN netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 5 maja 2025 r.