Specjaliści związani z FRDL przekazywali doświadczenia polskiej transformacji ustrojowej oraz reformy samorządowej tunezyjskim aktywistom. Prof. Jerzy Regulski uczestniczył też w specjalistycznej konferencji na zaproszenie Ministra ds. Rozwoju Regionalnego Tunezji.

101_0785-jpg-418eaf42

W dniach 4-6 października 2011 roku w Tunisie odbyło się seminarium zatytułowane "Demokratyzacja kraju, wybory, społeczeństwo obywatelskie", które Fundacja Rozowju Demokracji Lokalnej zorganizowała na zamówienie Ambasady RP w Tunezji. Celem tego wydarzenia byłopodzielenie się z tunezyjskim środowiskiem pozarządowym i niezależnymi aktywistami doświadczeniami płynącymi z transformacji demokratycznej w Polsce. Porewolucyjna Tunezja wchodzi obecnie w krytyczną fazę przemian demokratyzacyjnych, kiedy od projektów politycznych zależeć będzie powodzenie decentralizacji Państwa i budowy sprawnego samorządu terytorialnego. Zaangażowanie FRDL w Tunezji, które zapoczatkowane zostało udziałem dr. Włodzimierza Puzyny, rektora WSAP w Szczecinie, w marcowej wizycie organizowanej przez Grupę Zagranica oraz MSZ ma na celu przekazywanie doswiadczeń, mogących posłużyć do wypracowania tunezyjskiego modelu zmiany demokratycznej.  Wiecej na temat seminarium można przeczytać w dziale Komentarze.

Do Tunezji udała sie grupa specjalistów w składzie: prof. Jerzy Regulski, prof. Patrycja Suwaj, Paula Anna Borowska, Iwo Byczewski oraz Przemysław Fenrych, autor większości programu seminarium. Pondato, prof. Regulski na zaproszenie Ministra ds. Rozowju Regionalnego Tunezji, prof. Abderrazaka Zouari wziął udział w konferencji "Podstawy rozwoju regionalnego". Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj.