• Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę w kwestii przedawnień w podatkach i opłatach lokalnych.
• Zdobędziesz umiejętności praktycznego stosowania przepisów dotyczących przedawnień w zakresie dochodów.
• Na konkretnych przykładach dowiesz się jak właściwie obliczać termin przedawnienia.
• Uzyskasz praktyczne umiejętności w przedmiocie prowadzenia postępowań w tym zakresie.
• Poznasz aktualne orzecznictwo na temat przedawnień.
• Dowiesz się:
- Czy otwarcie restrukturyzacji przerywa bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego?
- Czy zgłoszenie upadłości przerywa bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego wobec podatnika w upadłości?
- Jak zweryfikować konto podatnika w 2024 r.? Które zobowiązania przedawniają się z upływem 2024 r. Jak liczyć termin przedawnienia zobowiązania podatkowego?
- Jak aktualnie wygląda zgłoszenie wierzytelności? Co się zmieniło w ostatnim czasie i do kogo zgłaszamy naszą wierzytelność. Jaką rolę w tym zakresie odgrywa Krajowy Rejestr Zadłużonych? Czym jest ten Rejestr i czy gminy muszą z niego korzystać?
- Co w sytuacji, gdy umiera podatnik, który prowadził firmę, a żona jest zarządcą sukcesyjnym? Czy zarządca sukcesyjny staje się podatnikiem? Czy żona podpisuje deklarację z pieczątką zmarłego „w spadku”?
- Czy w przypadku wygaśnięcia zobowiązania podatkowego w deklaracji wykazujemy kwotę należną za dane miesiące, czy kwotę na minus (to znaczy, ile jest odpisu)?
• Otrzymasz obszerne materiały szkoleniowe, zawierające prezentowane slajdy z omawianego tematu, najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych, treści aktów normatywnych, omawianych na zajęciach, a także przykładowe wzory: skargi do sędziego komisarza na syndyka, pytania do urzędu skarbowego: o stan sprawy, w sprawie ewentualnego zastosowania środka egzekucyjnego, odpisu zobowiązania podatkowego.
Finanse, rachunkowość, podatki