Zapoznanie uczestników z wymogami prawnymi w kontekście szeroko rozumianej gospodarki kasowej i druków ścisłego zarachowania w roku 2020/2021.
Szczególna uwaga zostanie poświęcona problematyce organizacji kasy (obrót gotówkowy/bezgotówkowy, dochody/wydatki, obsługa poza jednostką), a także zasadom prowadzenia ewidencji, powierzania obowiązków i odpowiedzialności, nabywania, kontroli, inwentaryzacji druków ścisłego zarachowania i kasy.
Przedstawienie rozwiązań, które można wdrożyć w jednostce w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID – 19 oraz działania, jakie należy podjąć w przypadku zmiany osób materialnie odpowiedzialnych, a także procedur przy likwidowaniu, kradzieży, zaginięciu czy zagubieniu druków ścisłego zarachowania.
Wskazanie nieprawidłowości w zakresie prowadzenia kasy oraz ewidencji druków ścisłego zarachowania i na sposoby ich zapobiegania, bądź rozwiązywania.
Usystematyzowanie wiedzy na temat gotówkowej i bezgotówkowej gospodarki kasowej w oparciu o aktualne wymogi prawne.
Otrzymanie praktycznych wskazówek na temat organizacji kasy, zasad prowadzenia ewidencji kasowej, jak i druków ścisłego zarachowania, a także otrzymają przykładowe wzory księgowań i druków (np. rejestrów, ewidencji, oświadczeń, upoważnień, protokołów i przykładowego zarządzenia) oraz wskazania na nieprawidłowości, jakich należy się wystrzegać.
Finanse, rachunkowość, podatki