1. Elektroniczne zatrzymanie i zwrot prawa jazdy – uprawnienia organów kontroli ruchu drogowego i starosty.
2. Procedura zatrzymywania i zwracania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz za przewóz zbyt dużej ilości pasażerów, omówienie wątpliwości i orzeczeń. Postępowanie Policji i ITD.
3. Postępowanie w przedmiocie cofnięcia uprawnień do kierowania – podstawy prawne, skutki cofnięcia uprawnień, obliczanie terminów.
4. Przesłanki przedłużenia okresu zatrzymania prawa jazdy, obliczanie terminów.
5. Problematyczne sytuacje, w tym sprawy obcokrajowców, cofanie uprawnień w związku z wyrokami sądów, „podwójne” cofanie uprawnień itp. sytuacje.
6. Podstawy prawne odmowy wydania prawa jazdy.
7. Decyzja o skierowaniu na badania lekarskie i psychologiczne – postępowanie administracyjne z urzędu oraz na wniosek – terminy.
8. Decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego – najnowsze przepisy, podstawy prawne i procedura, Uchylanie decyzji, kwestia ustalania adresu do doręczeń.
9. Postępowanie na wniosek prokuratora, stosowanie wyroków (w tym sądów innych państw).
10. Wymiana zagranicznego prawa jazdy – niejasności i wątpliwości interpretacyjne.
11. Sprawa zatrzymywania prawa jazdy za „50+” w Trybunale Konstytucyjnym.
12. Wyjaśnienie zagadnień takich jak:
a. Od jakiego momentu liczyć bieg okresu zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące – od dnia zatrzymania dokumentu podczas kontroli, od dnia wydania decyzji, od dnia doręczenia decyzji – przepisy i wytyczne;
b. Jak postępować gdy w okresie obowiązywania decyzji o cofnięciu uprawnień wpłynie kolejny wyrok, powodujący konieczność wydania decyzji o cofnięciu uprawnień? Czy w takich przypadkach każdorazowo wydawać decyzję o skierowaniu na badania?
c. Czy zawsze należy dokonywać zatrzymania prawa jazdy w systemie?
d. Czy należy wykonywać wyroki innych państw dotyczące zatrzymania prawa jazdy czy skierowania na badania lub sprawdzenie kwalifikacji?
e. Adres zameldowania, adres zamieszkania, adres do doręczeń - jak ustalić właściwość organu? Co robić jeśli osoba w ogóle nie odbiera korespondencji?
f. Czy przy składaniu dokumentów do wydania PKK osoba niepełnoletnia musi zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym? Czy wystarczające jest przedłożenie przez nieletniego pisemnej zgody rodzica?
g. Czy wydając prawo jazdy cudzoziemcowi należy skrócić termin ważności dokumentu zgodnie z terminem określonym w karcie pobytu?
Komunikacja, transport, drogi