• Omówienie obowiązujących procedur z naciskiem na praktykę stosowania – wzory ofert, przekazywanie środków, sposób rozliczenia.
• Przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego zarządzania, nadzorowania i rozliczania funduszy przeznaczonych na cele sportowe.
• Omówienie formalnych wymagań związanych z realizacją zadań sportowych, w tym przygotowanie wniosków, umów i sprawozdań.
• Przedstawienie zasad przyznawania stypendiów i nagród sportowych, w tym kryteria kwalifikacji i procedury wyboru beneficjentów
• Podczas proponowanego szkolenia odpowiemy między innymi na pytania:
- Czy jednym ze źródeł wkładu klubu sportowego mogą być środki otrzymywane za punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży?
- Na jakich zasadach przekazywać stypendia sportowe oraz wyróżnienia i nagrody pieniężne?
- Czy można z ustawy o pożytku finansować stypendia dla zdolnych zawodników?
- W jaki sposób wybrać sposób wpierania lokalnego sportu: kiedy pożytek, a kiedy ustawa o sporcie?
- Czym jest Rada Sportowa?
- Dofinansowanie imprez sportowych o zasięgu ponad gminnym - czy w formie dotacji, czy umowy na współorganizację imprezy?
- Czy z „pożytku” w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej można zlecić np. zajęcia ruchowe, zajęcia korekcyjne np. dla seniorów / emerytów?
- Jakie są inne formy wspierania zadań sportowych?
- Jakie dyscypliny można wspierać „pożytkiem”, a jakie w trybie ustawy o sporcie?
- Czy małe granty mogą być udzielone tylko na wydarzenia lokalne i regionalne (klub sportowy wyjeżdża na zawody na drugi koniec Polski)?
- Co w przypadku, jeśli organizacja miała zaplanowane zajęcia sportowe w pierwszym półroczu i je zrealizował. Natomiast w drugim nie prowadził zajęć z powodu braku chętnych. Środki oddaje po 15 stycznia. Jakie konsekwencje ponosi i czy możemy rozliczyć poprawnie pierwsze półrocze?
Kultura, sport, NGO, promocja