Praktyczne zasady wdrożenia, realizacji i monitorowania dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli. Zadania organu prowadzącego i dyrektorów szkół/przedszkoli oraz placówek oświatowych
szkolenie w formule on-line
Dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli jest jednym z kluczowych elementów wspierania jakości edukacji. Prawidłowe wdrożenie, realizacja i monitorowanie tego procesu wymaga znajomości przepisów prawa, umiejętności planowania wydatków oraz skutecznego nadzorowania realizowanych działań. Szkolenie to zostało zaprojektowane, aby dostarczyć praktycznych wskazówek, narzędzi i wiedzy na temat optymalnego zarządzania środkami przeznaczonymi na rozwój zawodowy nauczycieli.
1. Zadania, kompetencje i odpowiedzialność organu prowadzącego w realizacji zagadnień, obejmujących doskonalenie zawodowe nauczycieli.
2. Wymagania prawne i orzecznictwo obejmujące wyodrębnienie w budżecie danej gminy środków na dofinansowanie form doskonalenia zawodowego nauczycieli na dany rok kalendarzowy.
3. Wymóg prawny odpisu środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli w nadrzędnym założeniu potrzeb szkoły w zakresie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli, a nie potrzeby konkretnego nauczyciela.
4. Sposób opracowania przez organ prowadzący, w porozumieniu z jednostkami oświatowymi, planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli.
5. Kompetencje organu prowadzącego dotyczące określenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat oraz form i specjalności kształcenia, na które przyznawane jest dofinansowanie.
6. Czynności związane z planem i wykonaniem budżetu przeznaczonego na doskonalenie zawodowe nauczycieli w zadaniach wójta, burmistrza, prezydenta, starosty: podział środków, ustalenie maksymalnej kwoty dofinansowania opłat oraz określenia specjalności i form kształcenia, opracowanie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli.
Szkolenia w formule on-line realizowane na żywo za pomocą platformy, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym szkolenie a uczestnikami.
Cena: 435 PLN netto/os. Przy zgłoszeniach do 22 stycznia 2025 r. obowiązuje cena: 399 PLN netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 31 stycznia 2025 r.