Piecza zastępcza - elektronizacja postępowań administracyjnych. Obowiązki organów administracji i stron postepowań administracyjnych prowadzonych na gruncie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wraz ze wzorami pouczeń i informacji
szkolenie w formule on-line
termin szkolenia został potwierdzony do realizacji
Zapraszamy Państwa na szkolenie poświęcone przygotowaniu do usamodzielniania wychowanków pieczy zastępczej, podczas którego przeanalizujemy wpływ ustawy o e-doręczeniach na ten proces.
1. Zadania organizatora pieczy zastępczej – wsparcie rodzin zastępczych w zakresie elektronizacji postępowań administracyjnych. Wskazanie przepisów prawnych, wyjaśnienie ścieżek działania w postępowaniach administracyjnych.
2. Informacje skierowane do osób usamodzielnianych – osoba usamodzielniana jako strona postępowania administracyjnego. WZORY.
3. Postępowania w przedmiocie ustalania opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej – przyjmowanie elektronicznych wniosków rodziców o zastosowanie ulg w zakresie ustalanej opłaty. Informacje o wszczęciu postępowania. WZORY.
4. Konieczność elektronicznych doręczeń pism i decyzji profesjonalnym pełnomocnikom stron postępowania. Ustalanie podmiotów mających obowiązek posiadania adresu do doręczeń elektronicznych - co zrobić w sytuacji, gdy strona nie posiada adresu a ma taki obowiązek?
5. Podstawy prawne - zmiany wprowadzone w k.p.a. w 2021 r. a obowiązujące w 2024 r.
6. Terminy wdrożenia rozwiązań technicznych niezbędnych do doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego.
7. Zasada pisemności postępowania administracyjnego w praktyce działania organu przyjmującego wniosek i odwołanie strony lub pełnomocnika.
8. Stosowanie znowelizowanych przepisów k.p.a. w okresie przejściowym.
9. Stosowanie znowelizowanych przepisów k.p.a. w okresie po uruchomieniu adresu do doręczeń elektronicznych.
10. Publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego, a publiczna usługa hybrydowa.
11. ePUAP - zasady działania po wejściu w życie doręczeń elektronicznych w administracji.
Cena: 439 PLN netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych. Przy zgłoszeniu do 31 stycznia br. cena szkolenia to 399 zł netto/os.
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 9 lutego 2024 r.
Pomoc społeczna, zdrowie